21 Aralık 2021

Kağızman Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nda "Sağlık İdarecileri Günü" Konulu Program Gerçekleştirildi

KUBYO Aşık Hıfzı Konferans Salonu’nda gerçekleşen programa Kağızman İlçe Kaymakamı Hamza TÜRKMEN, İlçe kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, üniversitemizin akademik ve idari personeli ile bölüm öğrencileri katıldı.

Sağlık İdarecileri Günü Özel Programı'nda açılış konuşmasını KUBYO Müdürü Prof. Dr. Erhan Deniz gerçekleştirdi. KUBYO Sağlık Yönetimi Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Sevil ASLAN günün anlam ve önemiyle ilgili konuşmasını gerçekleştirerek bu alanda çalışanların ve öğrenim görenlerin gününü kutladı.

Programda ilk olarak Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Sağlık Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. E. Asuman ATİLLA, “Sağlık Yönetimi Eğitimi' konulu konuşmasını yaptı. Ardından Sağlık Bakanlığı İç Denetçisi Doç. Dr. M. Said Yıldız “Lisans Eğitimi Sırasında Mezuniyete Hazırlık” konulu konuşmasını gerçekleştirdi.

Son olarak, Üniversitemiz Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezî Başhemşire yardımcısı  Müjdat ÖZEK “İdareci olarak  Hastanede Karşılaştığı İdari Problemler ve Çözümü'” ve yine aynı kurumdan Dr. Öğr. Üyesi R.Ersin EROĞLU “Hekim Olarak Hastanede Karşılaştığı Yönetsel Durumlar” konulu konuşmalarını gerçekleştirdi. Konuşmaların bitiminde Kağızman İlçe Kaymakamı Sayın Hamza TÜRKMEN mesleki deneyimlerini paylaşarak öğrencilere önerilerde bulundu. Oldukça verimli geçen etkinlik katılımcılara plaket takdimi ile sona erdi.


1104 kez görüntülendi.