Kazım Karabekir Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu

MENÜ

Tüm Haberler

 22 Şubat 202301
 23 Kasım 202202

Yüksek Okulumuzda Öğretmenler Günü Kutlaması

24 Kasım Öğretmenler Günü Meslek Yüksekokulumuz Müdürü Prof. Dr. Onur ATAKİŞİ, Müdür Yardımcıları ve Öğretim Elemanlarının değerli katılımları ile kutlandı. "Dünyanın her tarafında Öğretmenler İnsan Topluluğunun En Fedakar ve Saygıdeğer Unsurlarıdır" M. Kemal ATATÜRK. Tüm Öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü Kutlu Olsun..
 16 Ağustos 202203

ÖSYM 2022 YKS Yerleştirme Sonuçlarına Göre Yüksekokulumuz %100 Doluluk Oranına Ulaşmıştır

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından 2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı yerleştirme sonuçları açıklandı; ilgili sonuçlara göre Kazım Karabekir Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulumuza 3 ön lisans programında (Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon, Makine, Mimari Restorasyon) 115 kontenjana 118 öğrenci yerleşmiş bulunmaktadır. Meslek Yüksekokulumuz genelinde ÖSYM tarafından belirlenen genel kontenjanlarda doluluk oranının %100 olduğu gözlenmiştir. Kafkas Üniversitesi Karabekir Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulumuza yeni katılan tüm öğrencilerimizi tercihlerinden dolayı tebrik ederiz. "Üniversitemiz ve Yüksekokulumuza Hoşgeldiniz".
 28 Haziran 202204

Yüksekokulumuzda 2021-2022 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Düzenlendi

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Bahar dönemi sonunda mezun olan öğrencilerimiz için Tıp Fakültesi konferans salonunda 22.06.2022 tarihinde mezuniyet töreni yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal marşı ardından birimimiz tanıtım ve öğretim etkinlikleri slayt gösterisi sunuldu. Program Yüksekokul Müdürümüz Prof. Dr. Onur ATAKİŞİ'nin açılış konuşmaları ile devam etmiş; kendileri Yüksekokulumuz hali hazırdaki ve gelecekteki durumuna yönelik bilgilendirmelerde bulunmuşlardır. Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Engin KILIÇ'ın protokol konuşmalarının ardından mezun öğrencilerimiz adına Yüksekokul birincimiz Mimari Restorasyon Programı öğrencisi Merve OĞUZ mezuniyet konuşmasını tamamladı. Okul birincimiz ve diğer dereceye giren öğrencilerimiz; Okul 2. miz Elif ORHAN (Mimari Restorasyon Programı) Okul 3. müz Osman YILDIRIM (Mimari Restorasyon Programı) ve Makine programında dereceye giren diğer öğrencilerimiz ödüllerini ve diplomalarını mezuniyetimize katılan; Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Engin KILIÇ, Kars Gümrük Müdürü Sayın Muzaffer ÖZKAN, Kültür Müdürü Sayın Hayrettin ÇETİN, Gençlik İl Müdürü Sayın Nedim ASLAN, DSİ Destek Hizmetleri Müdürü Sayın Ayhan YİĞİT ve Yüksekokul Müdür Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Ezgi Pelin YILDIZ ve Öğr. Gör. Muhammed Hanifi ZENGİN'den almışlardır. Mezuniyetimize katılan Değerli Protokole, Hocalarımıza, Öğrencilerimize ve Ailelerine ve diğer tüm misafirlerimize teşekkür ederiz. Yüksekokulumuz Önlisans eğitimini üstün gayret ve başarı ile tamamlayarak mezun olmaya hak kazanan tüm öğrencilerimizi tebrik eder; yeni yaşamlarında başarılar dileriz.
 26 Nisan 202205

Yüksekokul Müdürümüz ve Öğretim Üyeleri Kırgızistan Cumhurbaşkanı Yardımcısı İle Görüştü

Kırgızistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı’na bağlı Ulusal Tasdik Komisyonu tarafından düzenlenen “Uluslararası Küreselleşme ve Dijital Dönüşüm Çağında Dünya Bilimi ve Modern Zorluklar” adlı kongreye, Üniversitemiz Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Onur Atakişi, Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Ezer ve Dr. Öğretim Üyesi Kezban Yıldız Dalgınlı sözlü sunumları ile katıldı. Ala Arça Cumhurbaşkanlığı Konutunda gerçekleştirilen kongreye Kırgızistan Cumhurbaşkanı Yardımcısı, Meclis Başkan Yardımcısı, Dışişleri Bakanı, Rektörler ve akademisyenler katıldı. Türkiye dâhil Kırgızistan, Özbekistan, Amerika, Rusya, Singapur, Çin, Sırbistan gibi dünyanın farklı yerlerinden 200 bilim adamının buluştuğu toplantıda açılış konuşması Yüksekokul Müdürümüz Prof. Dr. Onur Atakişi tarafından yapıldı. Gerçekleştirilen toplantının ardından, Sarıkamış Şehitleri anısına yapılan heykel, Türkiye delegasyonu adına Kırgızistan Cumhurbaşkanı Yardımcısına takdim edildi. Kırgızistan ziyareti sırasında, Jalal-Abad State Üniversitesi’ni de ziyaret eden öğretim üyelerimiz burada öğrenim gören Tıp Fakültesi öğrencilerine ders anlattı. Aynı zamanda Üniversite yönetimi ile de bir araya gelen öğretim üyelerimiz, iki Üniversite arasında işbirliği protokolü imzaladı.
 1 Nisan 202206

KARS GENÇLİK ve SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜNE ZİYARET

Yüksekokulumuz Müdürü Prof. Dr. Onur ATAKİŞİ ile Müdür Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Ezgi Pelin YILDIZ ve Öğr. Gör. Muhammed Hanifi ZENGİN Kars Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın Nedim ASLAN'ı ziyaret edip görevinde başarı dileklerinde bulunmuşlardır. Kendilerine Öğr. Gör. Muhammed Hanifi ZENGİN'in yapmış olduğu Sarıkamış Şehitleri kardan heykel minyatürü takdim edilmiştir. Birimimiz adına kabullerinden dolayı kendilerine teşekkür eder, görevinde başarılar dileriz.
 24 Mart 202207

SİBER ZORBALIK ve TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI

SİBER ZORBALIK ve TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI
 18 Mart 202208

SİBER ZORBALIK VE TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI EĞİTİM SEMİNERİ

SİBER ZORBALIK VE TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI EĞİTİM SEMİNERİ
 10 Mart 202209

Kariyer Planlama ve Yönetimi Semineri

Kariyer Planlama ve Yönetimi Semineri
 8 Mart 202210

UZAKTAN EĞİTİM SİSTEMLERİ, KULLANIMI VE YAŞANAN SORUNLARI

UZAKTAN EĞİTİM SİSTEMLERİ, KULLANIMI VE YAŞANAN SORUNLARI