Duyurular

Tüm Duyurular »

Haberler & Etkinlikler

Haberler & Etkinlikler »
#

Mimari Restorasyon Programı Öğrencileriyle Teknik Gezi Düzenledik

Mimarlık ve Şehir Planlama Bölümü Mimari Restorasyon Programı öğrencileriyle teknik gezi düzenledik. Restorasyonu devam eden Kars Otel şantiyesi mimarı Hasan DİLSİZden restorasyon projesi hakkında bilgi aldık.

Devam...
#

Afet Eğitimi ve Bilinci Semineri

Afet Başkanlığınca 2021 Afet Eğitim yılı olarak belirlenmiş ve tüm illerde Afet Seferberliği başlatılmıştır. Bu amaca yönelik; Yüksekokulumuzda Sayın Sevtap BEYTEKİ tarafından seminer verilmiştir. Kendisine birimimiz adına teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz.

Devam...
#

İstiklal Marşımız ve Şanlı Türk Bayrağımız ilmek ilmek ketene işlendi

Yüksekokulumuz Geleneksel El Sanatları Programı bölüm öğrencisi Melek Çil Şentürk tarafından “İstiklal Marşımızın Kabulünün 100. yılında” sunulmak üzere hazırlanan ve etamin nakış tekniği ile işlenen İstiklal Marşı ve Türk bayrağı çalışması büyük beğeni topladı. Yüksekokul Müdürümüz Prof. Dr. Onur Atakişi tarafından çalışmayı yapan Melek Çil Şentürk’e teşekkür adına plaket takdim edildi. El Sanatları Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Mustafa Akarslan “El emeği geleneksel çalışmaların bizden sonra bayrağı taşıyacak nesillere de bir hatıra niteliğinde olmasını ve örnek teşkil etmesini diliyoruz” ifadelerini kullanarak bu tarz çalışmaların devamına vurgu yaptı.

Devam...
#

"Uzaktan Eğitim Sistemleri, Kullanımı ve Yaşanan Sorunlar" Uluslararası Konferansı

Kırgızistan Yüksek Öğretim Kurumu Bakanlığı, Oş devlet üniversitesi, Kafkas üniversitesi ve Iğdır üniversitesi işbirliğiyle ve Kırgızistanda bulunan diğer Üniversitelerin katılımı ve desteği ile düzenlenen "Uzaktan Eğitim Sistemleri, Kullanımı ve Yaşanan Sorunları" adlı Uluslararası Konferansı 16.05.2020 tarihinde online olarak gerçekleşti. Kazım Karabekir Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Prof. Dr. Onur ATAKİŞİ ve Dr. Öğr. Üyesi Ezgi Pelin YILDIZ "Türkiye’de Pandemi Döneminde Uzaktan Eğitim Süreci, Kullanılan Teknolojiler/Araçlar ve Güncel Sorunlar: Kafkas Üniversitesi Örneği" adlı sunum ile ilgili konferansa katıldı. Üç ülke (Türkiye, Kırgızistan ve Rusya) ve aynı anda 100 katılımcının olduğu konferans oldukça verimli geçti.

Devam...

Bağlantılar