15 Şubat 2023

Üniversitemizden Deprem Bölgesine Yardım Eli

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan depremin ardından Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Hüsnü Kapu’nun öncülüğünde üniversitemizde yardım kampanyası başlatıldı.

Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Hüsnü Kapu’nun başkanlığında, 7 araç, 5 mutfak personeli, 6 şoför ile 25 akademik ve idari personelden oluşan yardım ekibi Malatya’ya hareket ederek depremzedelere; giyim, gıda, temizlik malzemesi, su ve diğer ihtiyaç maddelerini ulaştırdı.

Yardım ekibi, Malatya merkezde kendisine tahsis edilen yemekhanede günde 3000 kişiye üç öğün sıcak yemek dağıtımı yapmaya devam etmektedir. Ayrıca Malatya merkezde 650, Doğanşehir’de 400 ve Baskil’de 150 olmak üzere toplam 1200 aileye gıda, Elbistan’da ise; bebek maması, giyim eşyası ve temizlik malzemelerinden oluşan 1 kamyon malzemesi dağıtılmıştır.

Üniversitemizin düzenlediği yardım kampanyasına destek veren akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimizin dışında, Faras İnşaat Yapı Sanayi Ticaret Limited Şirketi sahibi Fahrettin Aras, iş insanı Osman İrmiş ve çok sayıda ismini vermek istemeyen kıymetli hayırseverlerimiz büyük katkı sağladı.

Bu vesileyle, katkı sağlayan herkese sonsuz sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz. 


638 kez görüntülendi.