15 Eylül 2023

Üniversitemizde "4. Uluslararası Enzim ve Biyoproses Günleri" Düzenlendi

Uluslararası Enzim ve Biyoproses Günlerinin (Enzyme and Bioprocess Days (EBDays)) 4.’sü 7-9 Eylül tarihleri arasında Üniversitemiz başkanlığında, Iğdır Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesi desteğiyle Ahmet Arslan Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlendi.

Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Engin Kılıç’ın açış konuşmaları ile başlayan kongrede; Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Biyomühendislik Bölümü öğretim üyesi, Dr. Öğr. Üyesi Yunus Ensari kongrenin amaç ve kapsamı hakkında bilgiler verdi.

Üç gün süren kongreye, yurtdışı ve yurtiçinden olmak üzere birçok akademisyen ve öğrenci katıldı. Kongre kapsamında; Enzim mühendisliği, enzim keşfi, enzim mekanizması, enzim kinetiği, enzim saflaştırma teknolojileri, enzim bazlı teknolojiler, enzim uygulamaları, ince kimyasallar için biyoproses, biyoproses geliştirme, enzimler için hesaplamalı çalışmalar ve biyoproses gibi birçok önemli konuda toplam 10 adet çağrılı konuşma, 39 adet sözlü bildiri ve 12 adet poster bildirisi sunuldu.

Kongre, katılımcılara belgelerinin takdim edilmesi ve ödül töreni ile sona erdi.

 


737 kez görüntülendi.