9 Kasım 2023

Üniversitemizde 2023-2024 Akademik Yılı Açılış Töreni Düzenlendi

Üniversitemiz 2023-2024 Akademik Yılı Açılışı, Ahmet ARSLAN Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen törenle yapıldı. Yeni akademik yılın ilk dersi Tarım ve Orman Bakanımız Sayın İbrahim YUMAKLI tarafından verildi.

Düzenlenen törene, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın İbrahim YUMAKLI, Kars Valisi/Belediye Başkan Vekili Sayın Ziya POLAT, 65. Dönem Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Ahmet ARSLAN, AK Parti Kars Milletvekili Sayın Adem ÇALKIN, Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Hüsnü KAPU, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Ahmet GÜMEN, Azerbaycan Kars Başkonsolosu Sayın Nuru GULİYEV, İdare Mahkemesi Başkanı Sayın Kerim YONİSOĞLU, AK Parti Kars İl Başkanı Sayın Muammer SANCAR, kurum amirleri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Hüsnü KAPU’nun açış konuşmasını gerçekleştirmesinin ardından, AK Parti Kars Milletvekili Sayın Adem ÇALKIN, Kars Valisi/Belediye Başkan Vekili Sayın Ziya POLAT, 65. Dönem Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Ahmet ARSLAN birer konuşma yaptı.

Son olarak kürsüye çıkan Tarım ve Orman Bakanımız Sayın İbrahim YUMAKLI 2023-2024 Akademik Yılının ilk dersini anlattı.

Düzenlenen tören,  Sayın Bakanımıza hediye ve plaket takdim edilmesi ile sona erdi.

Üniversitemiz kampüsünde yer alan çitfliği ziyaret eden Sayın Bakanımız; "Beefmaster ve Zavot Sığır Irklarında Embriyo Transferi" projesi ve “Kafkas Çoban Köpeği Irkı Korunuyor” projesi hakkında yetkililerden bilgi aldı.

 


1014 kez görüntülendi.