18 Mayıs 2024

Rektörümüz Prof. Dr. Hüsnü Kapu'nun "19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı" Kutlama Mesajı

Türk ve dünya tarihine yön vermiş, milli uyanışımızın sembolü olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 105. Yıl dönümünü kutlamanın sevinç ve gururunu bir kez daha yaşamaktayız.

Zulme boyun eğmeyen, esareti kabul etmeyen aziz milletimizin bağımsızlık mücadelesinin ilk adımı 19 Mayıs 1919’da, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Samsun’da atılmış ve yakılan bağımsızlık meşalesi kısa zamanda tüm vatana yayılmıştır.

Aziz Milletimizin, istiklalimiz ve istikbalimizi korumak için genciyle yaşlısıyla, kadınıyla erkeğiyle verdiği bu mücadele büyük bir zaferle sonuçlanmıştır. İstiklal Savaşımızı zafere taşıyan birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu, bugün de devletimizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarabilmemiz için bize ilham ve güç vermektedir.

Bağımsızlığımızın kazanılmasında önemli rol oynayan gençlerimiz, geleceğe güven ve umutla bakmamızdaki en büyük etmendir.

Bu duygular içinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan uğruna canlarını feda eden bütün şehitlerimizi rahmetle yad ediyor, aziz milletimizin ve geleceğimizin teminatı gençlerimizin  “Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı”nı içtenlikle kutluyorum.


1429 kez görüntülendi.