#

2020-2021 Eğitim Öğretim Döneminde Sizleri Bekliyoruz

Kafkas Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümümüz 2020-2021 Eğtim Öğretim Döneminde 50 normal öğretim 40 ikinci öğretim olmak üzere bu sene de öğrencilerini beklemektedir. Bölümümüz geçen sene 30 kontenjanının tamamını doldurmuş olup 210.823 taban puanı ve 811.811 taban sıralama ile kapatmıştır. Son dönemlerde oldukça popüler olan yönetim bilişim sistemleri bölümü bu sene bazı üniversitelerde yeni açılmıştır. Özellikle maliye bakanlığının bu sene başlatmış olduğu 1 Milyon Yazılımcı Projesi ile ilgiyi daha çok üzerine çekmiştir. Bölümümüzün dersleri %70 oranında yazılım ağırlıklı olup öğrencilerimizin mezun olduklarında yazılımı tam anlamıyla öğrenerek mezun olmalarını amaçlamaktadır. Bu sayede işsiz kalmamalarını sağlayacak bir yol açmaya çalışmaktayız. 

Bölümüzde 2 Doktor Öğretim Üyesi 1 Profesör ve 1'de araştırma görevlisi yer almakatdır. Bölümün kendi içinde 2 tane bilgisayar ve yazılım eğitimcisi bulunmakla birlikte ayrıca Kafkas Üniversitesi içinde de Bilgisayar Mühendisleri eğtim öğretim faaliyetlerinde destek olmaktadır.

Bölümüzün bu sene DGS ile lisans tamamlama yapabilecekleri 500 kontenjanlı uzaktan eğitim programı açılmıştır. Özellikle bilgisayar ve işletme ağırlıklı ön lisans mezunu iseniz bu programa başvuru yaparak yönetim bilişim de  lisans tamamlama yapabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Bölümümüzün Amacı

•  Endüstri 4.0 gelişmelerini yakalayan ve ihtiyaç duyulan bilgi sistemlerini tasarlayarak uygulayabilen mezunlar vermek

•  Bireylerin bilişim ve işletme alanında en donanımlı şekilde mezun olmalarını sağlamak.

•  Alanlarında uzman güçlü akademik kadrosuyla ve öğrencilere sunduğu teknolojik alt yapısıyla başarılı öğrenciler yetiştirmek

•  Bireylerin piyasanın ihtiyacına ve sektörün eksiklerini tamamlayabilecek düzeye erişmelerini sağlayarak iş bulmalarının önünü açmak.


İş Olanakları

İş Zekası Danışmanı

Web Yazılım ve Tasarım Uzmanı

Sistem Analisti

İş Analisti

Veri Bilim Danışmanı

Yazılım Uzmanı

ERP Danışmanı

SAP ABAP Yazılımcısı

SAP proje danışmanı

IT (Bilişim Tekno.) Uzmanı

 

 

 

2271 kez görüntülendi.