1 Ağustos 2021

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümümüz 2021-2022 Eğitim Öğretim Döneminde Sizleri Bekliyor

Kafkas Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümümüz 2021-2022 Eğtim Öğretim Döneminde 70 normal öğretim kontenjanı ile öğrencilerini beklemektedir. Bölümümüz geçen sene 50 normal öğretim 40 ikinci öğretim kontenjanının tamamını doldurmuş olup normal öğretimde 228.915 taban puanı ve 772.845 taban sıralama ile kapatmıştır. Son dönemlerde oldukça popüler olan yönetim bilişim sistemleri bölümü bu sene bazı üniversitelerde yeni açılmıştır. Özellikle maliye bakanlığının başlatmış olduğu 1 Milyon Yazılımcı Projesi ile ilgiyi daha çok üzerine çekmiştir. Bölümümüzün dersleri %70 oranında yazılım ağırlıklı olup öğrencilerimizin mezun olduklarında yazılımı tam anlamıyla öğrenerek mezun olmalarını amaçlamaktadır. Bu sayede işsiz kalmamalarını sağlayacak bir yol açmaya çalışmaktayız. 

Bölümüzde 3 Doktor Öğretim Üyesi 1 Profesör ve 2'de araştırma görevlisi yer almakatdır. Bölümün kendi içinde 2 tane bilgisayar ve yazılım eğitimcisi bulunmakla birlikte ayrıca Kafkas Üniversitesi içinde de Bilgisayar Mühendisleri eğtim öğretim faaliyetlerinde destek olmaktadır.

Bölümümüzün Amacı

•  Endüstri 4.0 gelişmelerini yakalayan ve ihtiyaç duyulan bilgi sistemlerini tasarlayarak uygulayabilen mezunlar vermek

•  Bireylerin bilişim ve işletme alanında en donanımlı şekilde mezun olmalarını sağlamak.

•  Alanlarında uzman güçlü akademik kadrosuyla ve öğrencilere sunduğu teknolojik alt yapısıyla başarılı öğrenciler yetiştirmek

•  Bireylerin piyasanın ihtiyacına ve sektörün eksiklerini tamamlayabilecek düzeye erişmelerini sağlayarak iş bulmalarının önünü açmak.


İş Olanakları

İş Zekası Danışmanı

Web Yazılım ve Tasarım Uzmanı

Sistem Analisti

İş Analisti

Veri Bilim Danışmanı

Yazılım Uzmanı

ERP Danışmanı

SAP ABAP Yazılımcısı

SAP proje danışmanı

IT (Bilişim Tekno.) Uzmanı

 

 

 


2157 kez görüntülendi.