Tüm Haberler

 10 Mayıs 202401

Bilişimden Doğaya Etkinliği Kapsamında, İlkokul ve Ortaokul Öğrencileri Fidan Şenliğine Katıldı

Bölümümüz Techno Bilişim Kulübü ve Damla Topluluğu işbirliğiyle düzenlenen "Bilişimden Doğaya" etkinliği kapsamında, ilkokul ve ortaokul öğrencileri fidan şenliğine katıldı. Kars Kafkas Üniversitesi Kalkınma Vakfı Özel İlk ve Orta Okulu ile Karaçoban İlkokulu öğrencileri ve öğretmenleriyle birlikte toplamda 30 fidan ve 12 meyve ağacı dikildi. Etkinlikte öğrenciler eğlenceli aktivitelerle vakit geçirirken, çevre temizliği de yapıldı. Sonrasında minik öğrenciler üniversite kampüsünü gezdi.
 7 Mayıs 202402

Çadlı Öğrencilerimiz Kendi Kültürlerini Tanıttılar

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümümüzdeki İbrahim Foki Outman tarafından düzenlenen sunumda, Çadlı öğrenciler kendi kültürlerini tanıttılar. Sunuma İktisat fakültesi hocaları ve öğrencileri de katıldı. Sunumda Çad'ın tarihi, kültürü, sosyal ve kültürel gelişimi, çağdaş toplumu, yemekleri ve dilleri gibi konular ele alındı. Çad'ın yerel şarkılarıyla açılış yapıldı ve sunum öğrencilerin sorularıyla devam etti.
 14 Şubat 202403

Siber Güvenlik ve Siber Suçlar Konulu Panel Düzenlendi

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde düzenlenen “Siber Güvenlik ve Siber Suçlar” konulu bilgilendirici sunumda Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü öğrencilerine siber suçlar ve kişisel verilerin korunması anlatıldı. Sunumda güvenli internet kullanımı, kişisel veri güvenliği, internet dolandırıcılıkları, hukuki bilgi ve farkındalık, bilgi paylaşımı ve iletişim yetenekleri gibi konular ele alındı.
 14 Şubat 202404

Siber Güvenlik ve Siber Suçlar Konulu Panel Düzenlendi

Kafkas Üniversitesinde düzenlenen “Siber Güvenlik ve Siber Suçlar” konulu bilgilendirici sunumda öğrencilere siber suçlar ve kişisel verilerin korunması anlatıldı. Sunumda güvenli internet kullanımı, kişisel veri güvenliği, internet dolandırıcılıkları, hukuki bilgi ve farkındalık, bilgi paylaşımı ve iletişim yetenekleri gibi konular ele alındı.