#

Müdürümüz Prof. Dr. Sebahattin YILDIZ "AEP Eğitici Gelişim ve Değerlendirme Programı" Kapsamında Hizmet İçi Eğitim Verdi.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ailelere yönelik olarak geliştirdiği Aile Eğitim Programı ile (AEP), aile bireylerinin çağın gerektirdiği temel aile yaşam becerilerine yönelik bilgi, beceri ve tutumları kapsamlı olarak edinebilmeleri amacıyla oluşturulmuş önemli bir yetişkin eğitim programı olup, ailelerin sorun çözme kapasitelerini arttırmaya yönelik koruyucu ve önleyici hizmet sunmayı hedeflemektedir. Aile Eğitim Programının Kars’ ta uygulanması için 2017 yılında Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koordinasyonu ile başta Kafkas Üniversitesi olmak üzere diğer kamu kurumları ile işbirliği yapılarak Eğitici Eğitimleri düzenlenmiş ve AEP eğiticileri yetiştirilmişti. Geçen bu süre içinde AEP eğiticileri tarafından birçok aileye ulaşılmış ve ihtiyaca göre bu eğitimler uygulanmıştır ve eğitimlerin verilmesine devam edilmektedir.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı AEP’ in daha etkin ve verimli biçimde halka ulaşması ve eğiticilerin dinamik bir yapıda gelişmeleri için yeni yetişkin programları geliştirmeye devam etmektedir. Bu kapsamda geliştirilen “Aile Eğitim Programı Eğitici ve Gelişim Programı” doğrultusunda Karsta faaliyet gösteren AEP eğiticilerine Hizmet İçi Eğitim düzenlenmiştir. Kafkas Üniversitesi akademisyenlerinden Prof. Dr. Sebahattin YILDIZ tarafından AEP eğiticilerine “Akademik Yazım ve Araştırma Teknikleri” konusunda eğitim verilmiştir. Böylelikle aileler ve aile eğitimleri alanında yapılan çalışmaların daha anlamlı hale gelerek birer akademik yayına dönüşmesi fırsatı olacaktır.

Haberin Tamamı İçin Tıklayınız.

513 kez görüntülendi.