16 Ekim 2023

Kafkas Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Tarafından Hazırlanan Pencereler Adlı Oyun Erasmus Günleri Kapsamında Sahnelendi.

Her yıl Ekim ayı içerisinde dünya çapında düzenlenen Erasmus Günleri (ErasmusDays) bu yıl 9-14 Ekim 2023 tarihleri arasında Ahmet Arslan Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen bir dizi kültürel ve sanatsal etkinlikle gerçekleştirildi.

 

 

Küratörlüğünü Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim üyelerinden Doç.Dr. Fırat Çalkuş, Dr. Öğr. Üyesi Emre Yalçın, Dr. Öğr. Üyesi Feyzi Aydın, Dr. Öğr. Üyesi Cem Çevikayak, Dr. Öğr. Üyesi Kerem Atar ve Dr. Öğr. Üyesi Yunus Emre Gümüş’ün üstlendiği öğretim elemanı ve öğrencilerin sanatsal üretimlerinden oluşan serginin ardından sahne sanatları bölümü tarafından sahnelenen Pencereler adlı oyunun gösterimi gerçekleştirildi. 

 

 

Yönetmenliği Dr. Öğr. Üyesi Emre Yalçın’a, ışık ve dekor tasarımı Dr. Öğr. Üyesi Cem Çevikayak’a, metin düzenlemesi Dr. Öğr. Üyesi Emre Yalçın ve Dr. Öğr. Üyesi Yunus Emre Gümüş’e ait Pencereler oyunu izleyicilerden yoğun ilgi gördü.

 

 

 

Cumhuriyetin 100.yılında çok kültürlülük temasına odaklanan Pencereler oyunu birbirinden farklı insan hikayelerini bir mahalle dokusu içerisinde işleyerek seyircilere kimi zaman eğlenceli kimi zaman hüzünlü anlar yaşattı. 

 

 

 

Yoğun ilgiden dolayı üst üste iki seans olarak seyirciyle buluşan Pencereler üniversite personeli ve öğrenciler tarafından beğeniyle izlendi.

 

 

 

Sahne Sanatları öğrencilerinin yoğun bir emek verdiği Pencereler oyunu önümüzdeki günlerde de seyirciyle buluşmaya devam edecek.

 


611 kez görüntülendi.