22 Şubat 2024

Fakültemiz Öğretim Üyesinden Büyük Başarı

 

FAKÜLTEMİZ ÖĞRETİM ÜYESİNDEN BÜYÜK BAŞARI

Fakültemiz, Sahne Sanatları Bölümü öğretim üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Yunus Emre Gümüş’ün yazdığı Kadınlar, Filler ve Saireler adlı tiyatro oyununun ilk gösterimi, Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’ne bağlı Ankara Devlet Tiyatrosu tarafından 20 Şubat 2024 günü Ankara Küçük Tiyatro’da gerçekleşti.

Doç. Dr. Sibel Erdenk’in yönettiği oyunda Devlet Tiyatrosu sanatçılarından Neyra Kayabaşı, Filiz Demiralp, Gül Öz, ve Gizem Koçer rol alıyor.

Büyükşehirde yaşayan üç kadının hayatla baş etme mücadelesini anlatan oyun, Ankaralı sanatseverlerin beğenisini topladı. Daha önce de birçok ödenekli ve özel tiyatro tarafından sahnelenen oyun, Dr. Öğr. Üyesi Yunus Emre Gümüş’e 11. Savaş Dinçel Tiyatro ödüllerinde En İyi Oyun Yazarı ödülünü kazandırmıştı.

 

Satışa çıkan biletlerin kısa sürede tükendiği oyun, sezon boyunca Ankara Devlet Tiyatrosu Küçük Tiyatro’da gerçekleştirilecek.

Cumhuriyetimizin en eski kültür sanat kurumlarından olan Devlet Tiyatroları'nda öğretim elemanımızın sahnelenen üçüncü oyunu olan Kadınlar Filler ve Saireler, ilerleyen dönemlerde Ankara Devlet Tiyatrosu’nun gerçekleştireceği turnelerle tüm Türkiye’deki tiyatro severlerin beğenisine sunulacak. Bu haber vesilesiyle öğretim elemanımızı kutluyor, sanat hayatında başarılarının devamını diliyoruz.

Kadınlar Filler ve Saireler/ Ankara Devlet Tiyatrosu

Yazan Yunus Emre Gümüş

Yöneten Sibel Erdenk

Dekor Tasarımı Özge Şenol

Kostüm Tasarımı Berna Yavuz

Işık Tasarımı Osman Uzgören

Müzik Gürkan Çakıcı

Koreografi Sibel Erdenk

Yönetmen Yardımcısı Sinem Ersu

Asistan Aykut Züngür

Sahne Amiri Dilek Çolak Bıdak

Kondüvit Soner Yücel

Işık Kumanda İlker Anul

Suflöz Esra Güney Erkut

 


253 kez görüntülendi.