Dekanın Mesajı

 

 

 

 

 

 

 

 

SEVGİLİ ÖĞRENCİLER;

 

 

                Kafkas Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı olarak hepinizi en içten dileklerimle selamlıyorum.

Fakültemiz 11 Temmuz 1992 tarih ve 21281 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren 03.07.1992 tarih ve 3837 Sayılı Kanunla Kafkas Üniversitesi bünyesinde 1993-1994 akademik yılında kimya bölümüne öğrenci alınarak eğitim-öğretime başlamıştır.  2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı itibarıyla I. Öğretimde 2422, II. Öğretimde 268 toplam 2690 öğrenci ile eğitim-öğretime devam etmekte olup; Fakültemizde 127 akademik, 11 idari personel hizmet vermektedir.

Sevgili öğrenciler; sizlerin mesleki açıdan en üst seviyeye gelebilmeniz için tüm Akademik ve İdari personelimizle beraber el birliğiyle çalışmamız gerektiği ve yerine getirmemiz gereken sorumluluk ve yükümlülüklerimizin oldukça fazla olduğu bilincindeyiz.

Eğitim-Öğretim sürecinde sizlerin de elbette donanımlı ve bilişim çağının gerektirdiği nitelikte yetişebilmeniz için oldukça yoğun çaba göstermeniz gerekmektedir.

Fakültemiz tüm bölümlerde alanında yetkin akademik kadrosu ve idari personeliyle işbirlikçi çalışmalar, yaşam boyu öğrenme ve daha birçok öğrenme odaklı anlayışla siz öğrencilerimize eğitim hizmeti sunmayı amaçlamaktayız.

Üniversitemiz ve özellikle Fakültemiz, Kafkasya’ya açılan bir bilim kapısı niteliği taşımakta ve bölge Üniversiteleriyle dil ve kültür açısından işbirliği içerisinde olarak, bu alanda önemli misyonlar üstlenmiştir. 

Fakültemizde Erasmus, Farabi ve Mevlana gibi öğrenci ve öğretim elemanı hareketlik ve bölümler arası çift anadal ve yan dal programları mevcuttur.

Fakültemizi tercih eden öğrencilerimize hoş geldiniz der öğrencilik hayatınız boyunca başarılar dilerim.

                Soru ve önerileriniz için “fenedebiyatdekan@gmail.com”  e-posta adresimden bana ulaşabilirsiniz.

 

 

 Prof. Dr. Gencer ELKILIÇ    

 

 

                                                                                                                    DEKAN

 

 

                                                                                           

 

 

4493 kez görüntülendi.