30 Aralık 2019

Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğrencilerimiz Tiyatro izlemeyen okul kalmasın projesiyle köy okullarını dolaşıp çocuklara tiyatro gösterisi sunup keyfi anlar yaşatıyor.

Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencilerimiz "Tiyatro izlemeyen okul kalmasın" projesiyle köy okullarını dolaşıp çocuklara tiyatro gösterisi sunup keyfi anlar yaşatıyor.

 

Kafkas Üniversitesi Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama 2. sınıf öğrencileri, Arpaçay İlçesine bağlı Kıraç köyü Şehit Ercan Gökçek İlköğretim okuluna giderek, öğrencilere çeşitli hediyeler dağıtıp, oyunlar oynayıp, ardından hazırlamış oldukları tiyatro gösterisini sunarak, onlara ilk kez tiyatro izlemenin mutluluğunu yaşattı. Üniversite öğrencileri yaklaşık bir ay önce "Tiyatro izlemeyen okul kalmasın" projesini başlatarak, okulda ders aralarında bir araya gelip belirledikleri konular üzerine tiyatro provaları çalışmaya başladı. Kendilerinin de güzel vakitler geçirdiği prova saatlerinde, ezber ve çalışmaları tamamladıktan sonra belirledikleri bir köy okuluna giderek çocukların karşında sahneye çıkıyorlar. Gittikleri okulda sahneye çıkan üniversite öğrencileri, çocukları güldürebilmek için ellerinden gelen en iyi oyunculuğu sergilemeye çalışıyorlar. Çocuklar, ilk kez gördükleri tiyatro oyununu şaşkınla izlerken zaman zaman da komik sahnelerde gülerek keyifli dakikalar geçirdi. Tiyatronun ardından palyaçolar eşliğinde çocuklarla oyunlar oynayıp, onlar için getirilen hediyeler verildi.


4579 kez görüntülendi.